Address & Contact

Our Address

قم

Telephone

کارخانه تولیدی آجر نمای سنتی محسن

🔲 کارخانه تولیدی آجر نمای سنتی محسن در زمینه تولید انواع ، آجر قزاقی یا دست ساز ، آجر سنتی ماشینی، آجر لعابدار فعالیت میکنیم . خاطر نشان میکنیم ما برای مشتریان خود ارزش قائلیم و افتخار ما این است از بهترین معادن خاک در جهت تولید انواع آجر نمای سنتی استفاده میکنیم و تولید خود را زیر نظر بهترین و مجرب ترین کادر فنی مهندسی تخصصی تولید آجر نمای سنتی انجام داده ایم .

✅ آجر سنتی چیست ؟

💠 آجر ها نوعی از مصالح ساختمانی میباشند که تولید آنها به صورت صنعتی است . جایگزینی برای سنگ می باشند و در اصل سنگی ساخته ی دست بشر هستند . آجر ها از سنگ های دگرگون هستند که از تغییر وضعیت خشت به دست آمده اند. آجر های رسی که جزو اولین و فراوان ترین نوع می باشند قدمتشان به چند هزار سال می رسد.

✅ آجرنما

💠 آجر سنتی یا آگور واژه ی بابلی است که در دوران گذشته برای توصیف و تعریف لوح یا سنگ هایی که احکام و دستورات حکومتی را بر روی آنها یا مینوشتند یا حک می کردند و سپس آنها را درون کوره می پختند استفاده می شد . کاملا مشخص نیست که آجر سنتی از چه زمانی مورد استفاده انسان قرار گرفته است اما به نظر می رسد که انسان های اولیه با مشاهده ی پخته شدن گل در کنار اجاق های خود، پی به خواص آجر بردند و متوجه شدند که گل پخته شده از کلوخه هایی که به کار می بردند، سخت تر است .

💠 اما در قدیم آجر در واقع به خشت هایی گفته می شد که فرامین و احکام دولتی بر روی آن نوشته می شد و به وسیله پختن این خشت ها نوشته های حک شده بر روی آن نمایان می شد.آجر یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی است که در ایران باستان نیز مورد استفاده قرار می گرفته است.

💠 از بناهای باستانی مشهوری که در ساخت آن از آجر استفاده شده، می توان به طاق کسری، مسجد جامع اصفهان، ساخت آتشکده هایی در زمان ساسانیان و… نام برد.ترکیبات آجر معمولا ترکیبی از ماسه، خاک رس، فلدسپات، سولفات ها، سنگ آهک، کانی های آهن می باشد. برای تهیه آجر خاک رس خالص لازم نیست.

💠 زیرا خاک رس مورد نظر برای تهیه آجر نباید دارای مقدار زیادی آهک باشد زیرا باعث کیفیت پایین آن بعد از پخت می شود. عناصر اصلی برای خاک رس مناسب آجر پزی عبارت است از: سیلیس هایی به شکل دانه های ماسه، آلومین، فلدسپات، سنگ آهک، سولفات ها، املاح آهن و مواد گیاهی

✅ ویژگی های آجر خوب:

💠 آجر های خوب باید هنگام برخورد با هم صدای زنگ خاصی بدهند، صدای زنگ حاصل نشانه ای از توپر بودن، سلامت، استحکام و مقاومت و میزان جذب آب مناسب آن آجر ها است. آجری که صدای برخوردش صدای خفه ای باشد ممکن است که خوب پخته نشده باشد یا ترک داشته باشد.

💠آجر هر چه انتقال حرارتش کمتر باشد مناسب تر است.آجر نباید پوک و توخالی باشد زیرا آجر پوک آب زیادی جذب میکند و در فصل سرما و یخزدکی آب موجود در بافت هایش ترک خورده یا می شکند.آجر باید در مقابل آتش گرفتن مقاومت داشته باشد و ذوب یا خمیری نشود.

مدیریت :آقای محسن راکب

09122522825

 

🔸بخش مرسولات🔸

موارد ارسالی هرروزه توسط بخش مدیریتی پیگیری و توسط همکاران و کارگران زحمت کش بارگیری میگردد . لیست مرسولات همواره توام با دقت و بدون ایجاد تاخیر در ارسال بررسی و ارجاع میشوند . این خصوصیت بارز باعث جلوگیری از نارضایتی مشتریان و همکاران گرامی شده است. تمام تلاش جهت ایجاد رضایتمندی شما دوستان عزیز می باشد

 

ارسال بار ۱۳ اردیبهشت [ قزاقی اخرایی] به سمنان

ارسالی بار ۱۸ اردیبهشت[ ۲۰ در ۲۰ رندم] به سنندج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آجر قزاقی پلاک , نحوه اجرای آجر قزاقی , قیمت آجر نما , انواع آجر نما , آجر نما نسوز , آجر بهمنی , آجر انگلیسی , آجر لفتون ,