دکوراسیون تجاری با کاغذ دیواری

دکوراسیون تجاری با کاغذ دیواری

برای دکوراسیون فضاهای تجاری چه کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

کاغذ دیواری در حال حاضر پراستفاده ترین متریال دکوراسیون داخلی است که به نسبت قیمت مناسب آن بیشترین تاثیر را در زیبایی دکوراسیون دارد. از کاغذ دیواری برای دکوراسیون خانه ها (سالن، لابی، اتاق خواب، اتاق کودک و آشپزخانه)، اداره ها و دفاتر، رستوران ها، هتل ها، سالن های زیبایی، فروشگاه ها و آموزشگاه ها استفاده می شود. تنوع طرح و مدل کاغذ دیواری نیز امکان خرید کاغذ دیواری را برای سلایق مختلف و استفاده های متعدد فراهم کرده است. در این مقاله درباره نصب کاغذ دیواری در مکان های تجاری صحبت می کنیم.

نصب کاغذ دیواری در فروشگاه ها

وقتی به پاساژها و فروشگاه های مختلف قدم می گذاریم، اولین چیزی که به چشم می خورد کاغذ دیواری هایی است که روی دیوارها و داخل ویترین ها نصب شده است. تنوع کاغذ دیواری های فروشگاهی بسیار بالا است و نمی شود طرح و مدل خاصی را برای آن در نظر گرفت. با این حال به دو طرح کاغذ دیواری که در فروشگاه و show room زیاد به کار می رود، اشاره می کنیم.

کاغذ دیواری طرح سنگ: کاغذ دیواری سه بعدی مدل سنگ یکی از انواع کاغذ دیواری سه بعدی است که به دلیل زیبایی و واقعی به نظر رسیدن آن، زیاد استفاده می شود. در بسیاری از فروشگاه ها و show room های لباس و کفش این کاغذ دیواری زیبا را به رنگ های مختلف روی دیواری می بینیم. ویژگی منحصر به فرد کاغذ دیواری سنگ آنتیک این است که از دور کاملا مثل سنگ واقعی به نظر می رسد. ولی نصب آن از سنگ آنتیک آسانتر و سریعتر و قیمت هر مترمربع آن به مراتب کمتر است.

کاغذ دیواری فانتزی و رنگی: یکی از دلایل استفاده از کاغذ دیواری در فروشگاه رنگ و انرژی مثبتی است که در دکوراسیون ایجاد می کند. کاغذ دیواری های فانتزی با طرح های جالب و رنگارنگ از این ویژگی بیشتر بهره برده اند و به همین دلیل در فروشگاه ها بیشتر از آنها استفاده می شود. در بسیاری مواقع رنگ های استفاده شده در کاغذ دیواری ویترین را با رنگ لوازم داخل ویترین ست می کنند.

نصب کاغذ دیواری در سالن های زیبایی

یکی از مکان های تجاری که دکوراسیون آن اهمیت زیادی دارد، سالن زیبایی است. در دکوراسیون اسپا و سالن زیبایی معمولا سعی می شود آرامش فضا حفظ شود. به همین دلیل کاغذ دیواری های رنگ روشن که طرح هایی از رنگ اصلی دکوراسیون دارد، برای سالن مناسب است. نورپردازی دیوارها که زیبایی کاغذ دیواری را چند برابر می کند نیز در دکوراسیون سالن زیبایی اهمیت زیادی دارد.

نصب کاغذ دیواری در رستوران و کافی شاپ

همه ما می دانیم که دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ تا چه اندازه اهمیت دارد. بسیاری از کافی شاپ ها و رستوران ها از کاغذ دیواری برای دکور استفاده می کنند. سبک دکوراسیون انتخاب شده اهمیت زیادی در انتخاب کاغذ دیواری دارد. به همین دلیل در رستوران و کافی شاپ از انواع طرح کاغذ دیواری مثل کاغذ دیواری پوستری، کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری های رنگ تیره یا کاغذ دیواری های روشن با طرحی مدرن استفاده می شود.

کاغذ دیواری سه بعدی در رستوران و کافی شاپ:

ویژگی کاغذ دیواری سه بعدی این است که یک بعدی به فضا اضافه می کند و فضا را بزرگتر نشان می دهد. خیلی اوقات کاغذ دیواری سه بعدی کاملا برجسته به نظر می رسد. در انتخاب طرح کاغذ دیواری سه بعدی باید دقت کرد. چراکه اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام هستید، کاغذ دیواری سه بعدی معمولا گزینه مناسبی نیست. ولی اگر قصد دارید فضایی شلوغ و پرانرژی ایجاد کنید (مثل بسیاری از کافی شاپ ها و فست فود ها)، حتما به مجموعه کاغذ دیواری های سه بعدی نگاهی بیاندازید. همچنین انواع کاغذ دیواری به رنگ های تند مانند نارنجی، سورمه ای و بنفش وجود دارد که معمولا کاربرد تجاری دارند و در چنین مکان هایی به کار می روند.

کاغذ دیواری کلاسیک و لاکجری در رستوران:

اگر دکوراسیون رستوران به سبک کلاسیک و لاکجری است، می توان از انواع کاغذ دیواری کلاسیک استفاده کرد. بهترین رنگ برای این کاغذ دیواری سفید، طلایی و بژ است که نه تنها رنگی شیک و لوکس است، بلکه فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد. انواع کاغذ دیواری داماسک، کاغذ دیواری گلدار طلایی یا سایر کاغذ دیواری های کلاسیک برای این منظور استفاده می شود.

برای رستوران سنتی و کافه سنتی نیز طرح های کلاسیک مناسبی وجود دارد که بیش از هر متریال دیگر می تواند فضای سنتی را بوجود آورد.

کاغذ دیواری طرح چوب و طرح سنگ برای کافی شاپ:

خیلی اوقات، صاحبان و دکوراتورهای رستوران های به دنبال ایجاد یک فضای طبیعی هستند. در این مواقع کاغذ دیواری طرح چوب یا طرح سنگ گزینه ای بهتر از خود چوب و سنگ است. چون هزینه کمتری دارد و سریعتر آماده می شود و همچنین عوض کردن آن نیز بسیار راحت است

نصب کاغذ دیواری در هتل

دکوراسیون داخلی هتل ها معمولا به سبک لاکجری است و باید از کاغذ دیواری های لاکجری و کلاسیک استفاده کرد. انواع کاغذ دیواری داماسک، کاغذ دیواری طلایی، کاغذ دیواری متالیک و کاغذ دیواری کلاسیک برای دکور دیواری لابی هتل ها استفاده می شود. نورپردازی لابی های هتل به شکلی است که نور ملایمی روی کاغذ دیواری می اندازد که انعکاس آن زیبایی کاغذ دیواری را بیشتر می کند. نورپردازی بخصوص زمانیکه از کاغذ دیواری طلایی و متالیک استفاده می شود، اهمیت زیادی دارد.

علاوه بر لابی هتل که همانطور که گفته شد فضایی کلاسیک و لاکجری است، روی دیوار اتاق ها و راهروهای هتل نیز کاغذ دیواری نصب می کنند. برای اتاق ها و راهروها کاغذ دیواری های ساده و کم رنگ مناسب تر است.

جنس و کیفیت کاغذ دیواری در مکان های تجاری

فضای تجاری هر روزه میزبان افراد مختلف است که در آنجا رفت و آمد می کنند. به همین دلیل کیفیت جنس کاغذ دیواری در فروشگاه و رستوران حتی مهمتر از فضای مسکونی است. کاغذ دیواری باید این ویژگی ها را داشته باشد:

۱- حتما قابل شستشو درجه سه باشد. یعنی با آب و مواد شوینده مثل مایع ظرفشویی قابل تمیز کردن باشد. این کاغذ دیواری ها روکش وینیل دارند.

۲- حتما ضد خش باشد. توجه داشته باشید که کاغذ دیواری ضد خش به این معنا نیست که اصلا پاره نمی شود، بلکه با یک تماس ساده به راحتی دچار پارگی نمی شود و فقط برخورد یک جسم تیز می تواند آنرا پاره کند.

۳- حتما نانو تکنولوژی باشد. کاغذ دیواری هایی که با تکنولوژی نانو ساخته می شود، دوده و چرک نمی گیرد. شاید این ویژگی تعجب برانگیز باشد، ولی واقعا این چنین است. این یکی از برتری های کاغذ دیواری نسبت به رنگ است.

منبع:arovaco