راههای مفید برای پیشگیری از بروز درد در کمر

راههای مفید برای پیشگیری از بروز درد در کمر

اگر می خواهید از بروز درد در ستون فقراتتان پیشگیری کنید باید به یک سری نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشید می خواهیم به بهترین راههای درمانی در این زمینه اشاره کنیم باید در نشستن و خوابیدنتان تغییراتی اییجاد کنید

متخصصان عقیده دارند اتخاذ برنامه صحیح برای زندگی و انجام برخی تغییرات در عادات روزمره ما می تواند بهترین راه های اجتناب از مواجهه با دردهای ستون فقرات باشد.

نحوه زندگی، شرایط روحی، جسمی و فیزیولوژیکی هر فرد در طول زندگی از جمله مهمترین عواملی است که بر بروز دردهای ستون فقرات تاثیر داشته و با رعایت این موارد می توان از این مشکلات اجتناب کرد.

دردهای ناحیه ستون فقرات و گردن به دلیل مهم بودن این بخش از بدن بسیار با اهمیت بوده و باید آنها را جدی گرفت. پزشکان در این رابطه اعتقاد دارند اگر فردی در منطقه گردن و شانه های خود احساس گزگز کرده و در این منطقه از بدن خود با درد رو به روست باید سریعا به پزشک مراجعه کند. در صورتی که این درد به دلیل نوع نادرست نشستن و موقعیت بدن به مرور زمان ایجاد شده باشد، نباید برای آن به دنبال یک راهکار درمانی سریع باشیم بلکه بهترین گزینه برای مقابله و مداوای این نوع از دردها، درمان های طولانی مدت است.

در همین زمینه «جاناتان فلین»، متخصص فیزیوتراپی می گوید: «در مورد این پدیده باید در نظر داشت که نوع قرار گرفتن بدن هر فرد تحت تاثیر عوامل مختلف فیزیکی از قبیل نحوه نشستن، فعالیت های بدنی و ویژگی های نژادی بوده و همچنین عوامل فیزیولوژیکی از جمله استرس و اضطراب، شرایط شغلی و احترام و ارزشی که افراد برای خود قائل هستند، نیز در این موضوع تاثیرگذار است.»

این فیزیوتراپ که از پژوهشگران و اساتید دانشگاه هادرزفیلد است، در ادامه افزود: «البته باید در نظر داشت عوامل روحی و روانی نیز در بروز درد تاثیرگذار بوده و این موضوع نباید نادیده گرفته شود.»

وی خاطرنشان کرد: اتخاذ برنامه صحیح برای زندگی و انجام برخی تغییرات در عادات روزمره ما از جمله درست بلند کردن اشیا سنگین، نشستن به صورت صحیح و داشتن ورزش و مدیریت اضطراب در کنار داشتن تعادل در کار و زندگی می تواند بهترین راه های اجتناب از مواجهه با دردهای ستون فقرات محسوب شود.