روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ

روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ

حتما برای شما هم این مشکل پیش آمده؛ می خواهید به میهمانی بروید و کفشی را که خیلی دوست دارید و مناسب میهمانی است، برایتان تنگ شده است.در این مطلب شگردی جالب برای گشاد کردن کفش های تنگ معرفی می شود.

کفش هایتان تنگ و بدقلق است؟ این مطلب را بخوانید

کفش تنگ و نامناسب به بدن آسیب فراوان می رساند و بعضاً باعث کمردرد، زخم و ناراحتی پاها هنگام راه رفتن می شود. بر این اساس، ما شمارا به معرفی راهکاری برای جلوگیری از آثار منفی چنین کفش هاییآشنا می کنیم.

بسیار اتفاق می افتد کفش نو و گران قیمتی که خریده اید پایتان را زده و پشت و پنجه پایتان قرمز و کبود می شود. درست در همین زمان است که احساس می کنید در انتخاب کفش دچار اشتباه بزرگی شده اید. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که می توان با یک ترفند ساده این مشکل را برطرف کرد.

لازم به ذکر است؛ این راهکار برای کفش های ساخته شده از چرم طبیعی ماندگاری بیشتری دارد. گرچه می توان از آن برای کفش های از جنس چرم طبیعی و مصنوعی بهره برد.

پیش از بکارگیری این تکنیک، کفش ها را به طور کامل تمیز و پاشنه آن را ضدعفونی کنید. سپس دو کیسه پلاستیکی دارای درب زیپ دار درون کفش ها قرار دهید و حدود یک چهارم از حجم کیسه ها را از آب پر کنید. پس از آن، کفش را داخل یک کیسه پلاستیک بزرگ قرار داده و کفش و کیسه های پر از آب داخل فریز خالی از مواد غذایی قرار دهید.

روش گشاد کردن کفشهای تنگ

پس از یخ زدن کامل کیسه های آب می توانید کفش ها را از فریز خارج کنید. 20 دقیقه صبر کنید تا یخ ذوب شود. آنگاه کیسه را از کفش خارج کرده و قسمت های داخل و خارج کفش را با سشوار خشک کنید.

حال می توانید از کفش خود لذت ببرید. شایان ذکر است این راهکار را باید هر از چند گاهی برای کفش های ساخته شده از چرم مصنوعی تکرار کرد.

منبع : namnak.com