نحوه لباس پوشیدن در هوای سرد

نحوه لباس پوشیدن در هوای سرد

نحوه لباس پوشیدن در هوای سرد

در زمستان، پوشیدن لباس مناسب با آب و هوا بسیار مهم است

در زمستان، پوشیدن لباس مناسب با آب و هوا بسیار مهم است. اما چطور این کار را انجام می دهید؟ این چگونه را برای یادگیری نکاتی در باب پوشش در هوای سرد بخوانید!

پوشش لباس در هوای سرد,لباس پوشیدن در هوای سرد

به جای پوشیدن یک لایه لباس ضخیم از چند لایه لباس نازک روی هم استفاده کنید

چند لایه لباس بپوشید. به جای پوشیدن یک لایه لباس ضخیم از چند لایه لباس نازک روی هم استفاده کنید. این کار هم بهتر گرم تان می کند و هم باعث می شود که بتوانید هر زمان هوا گرم شد چند لایه از لباس ها را در بیاورید.

نکته هایی برای لباس پوشیدن در سرما, راهنمای لباس پوشیدن در زمستان

متناسب با میزان فعالیت تان لباس بپوشید

متناسب با میزان فعالیت تان لباس بپوشید. لباسی که برای فعالیت زیاد -مثلاً اسکی کردن- می پوشید، قطعاً با لباسی که برای یک روز بی تحرک، می پوشید باید متفاوت باشد.

نحوه لباس پوشیدن در زمستان,راهنمای لباس پوشیدن در فصل سرد

یک جفت چکمه گرم و عایق بخرید، داخل آن باید از جنس پشم یا مواد مصنوعی باشد، نه از جنس کتان

یک جفت چکمه گرم و عایق بخرید یا اگر از قبل دارید آن را پیدا کنید. قسمت داخلی آن باید از جنس پشم یا مواد مصنوعی باشد، نه از جنس کتان. این قسمت را می توانید به طور جداگانه هم بخرید که برای این کار باید چکمه را دو سایز بزرگتر از حد معمول بخرید.

نکاتی برای پوشش لباس در زمستان, نکته هایی برای لباس پوشیدن در سرما

پوشیدن جوراب های گرم زمستانی در گرم و خشک نگه داشتن پاها مهم است

جوراب زمستانی بپوشید. پوشیدن جوراب های گرم زمستانی در گرم و خشک نگه داشتن پاها مهم است. جوراب های پشمی بهتر هستند، اگر چه جوراب هایی از جنس پشم مصنوعی هم اغلب می تواند خوب باشد. همچنین می توانید چند لایه جوراب روی هم بپوشید، اما باید مراقب باشید که پاهایتان در این وضعیت کاملاً راحت باشد و جریان خون قطع نشود.

لباس پوشیدن در هوای سرد,پوشش لباس در زمستان

از یک کت با کیفیت خوب یا ژاکت استفاده کنید

از یک کت با کیفیت خوب یا ژاکت استفاده کنید. به طور کلی -چه کاپشن اسکی چه کت پشمی- هر چه ضخیم تر باشد بهتر است.

لباس پوشیدن در هوای سرد,پوشش لباس در زمستان

یک لایه لباس که می تواند سرهمی یا ساق شلواری باشد که زیر لباس زمستانی تان بپوشید

یک لایه لباس زیر بپوشید. که می تواند سرهمی یا ساق شلواری باشد که زیر لباس زمستانی تان می پوشید. نوع پشمی (پشم گوسفند مرینوس) آن به عنوان بهترین نوع شناخته می شود.

نکاتی برای پوشش لباس در زمستان,نکته هایی برای لباس پوشیدن در سرما

پوشاندن کامل همه قسمت های بدن که در معرض سرما قرار دارد، به حفظ حرارت بدن کمک می کند

کلاه بپوشید. طبق یک افسانه بیشتر گرمای بدن از سر خارج می شود. پوشاندن کامل همه قسمت های بدن که در معرض سرما قرار دارد، به حفظ حرارت بدن کمک می کند.

لباس پوشیدن در هوای سرد,نحوه لباس پوشیدن در زمستان

از دستکش های گرم و راحت استفاده کنید

دستکش بپوشید. انگشت ها و دست ها در برابر سرما بسیار آسیب پذیر هستند، بنابراین آنها را بپوشانید. دستکش های خیلی نازک بهتر از هیچ است؛ اما دستکش باید گرم و راحت باشد.

راهنمای لباس پوشیدن در فصل سرد,پوشش لباس در هوای سرد

اگر دست تان پوششی ندارد از گرم کن دست استفاده کنید

استفاده از گرم کن دست می تواند مفید باشد. به خصوص اگر دست تان پوششی ندارد. به هر حال هرگز از آن به عنوان جانشین برای لباس گرم استفاده نکنید.

پوشش لباس در زمستان,نکاتی برای پوشش لباس در زمستان

بیش از یک شلوار بپوشید

بیش از یک شلوار بپوشید. بسیاری از مردم پنج دست لباس بالا تنه می پوشند ولی فقط یک لایه شلوار می پوشند. حداقل یک لایه زیر شلوارتان بپوشید.

پوشش لباس در هوای سرد,لباس پوشیدن در هوای سرد

سعی کنید لباس رویی تان ضد آب یا حداقل مقاوم در برابر آب باشد

خودتان را خشک نگه دارید. خیس بودن باعث می شود زودتر از زمانی که خشک هستید احساس سرما کنید. سعی کنید لباس رویی تان ضد آب یا حداقل مقاوم در برابر آب باشد.

نکات و هشدارها

بیش از حد لباس نپوشید. عرق کردن و مرطوب شدن در هوای سرد خطرناک است.
باید خودتان را گرم کنید –نه داغ- و همیشه خشک باشید.

وقتی لباس می پوشید یادتان باشد که خودتان را در مقابل رطوبت (برف و باران، برف، باران و یا باد) محافظت کنید. هم رطوبت و هم باد بیشتر از موقعی که هوا خشک و آرام است باعث می شود سردتان شود.

لباس را بیشتر از اینکه برای مد بپوشید به خاطر کاربردش بپوشید. البته لازم نیست در هوای سرد لباس های از مد افتاده بپوشید اما وقتی هوا واقعاً سرد است، صرف نظر از اینکه چگونه به نظر می رسید، باید خودتان را گرم کنید.

دستکش هایی که دارای یک جا برای چهار انگشت و یکجا برای انگشت شست هستند بهتر از دستکش های معمولی دست تان را گرم می کند چون انگشتان تان نزدیک هم هستند ولی به هر حال یکی از معایب استفاده از این دستکش ها این است که انجام دادن کارها-مثلاً ورق زدن روزنامه- را برایتان دشوار می کند.

برای فعالیت در فضای باز هرگز از لباس های کتان استفاده نکنید، این پارچه ها به عنوان “پارچه مرگ” شناخته می شوند؛ چرا که به خوبی عایق بندی نمی کنند و وقتی خیس شوند باعث می شوند که حرارت بدن به سرعت از دست برود. به جای آن از لباس های پشمی و ابریشمی استفاده کنید.

منابع : wikiHow