کیک خوشمزه با رویه شکلاتی سبز رنگ

کیک خوشمزه با رویه شکلاتی سبز رنگ

 

این کیک خوشمزه در 1 ساعت و 15 دقیقه آماده می شود. با این مقدار مواد می توانید 9 قطعه براونی 5 سانتی با رویه سبز تهیه کنید که برای پذیرایی از 9 نفر مناسب می باشد. این شیرینی را تا 3 روز می توانید در ظرف در بسته تازه نگه دارید.

مواد لازم

آرد گندم 1 پیمانه

پودر کاکائو ½ پیمانه

نمک 1 قاشق چایخوری

بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری

روغن نباتی ⅔ پیمانه

شکر ½ 1 پیمانه

عصاره وانیل خالص 2 قاشق چایخوری

تخم مرغ  2 عدد

مواد لازم برای خامه کره ای سبز رنگ

کره 1 پیمانه

پودر شکر شیرینی پزی  2 پیمانه

نمک کمی

عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری

رنگ سبز خوراکی چند قطره

طرز تهیه:

1.فر را در دمای 176 درجه سانتیگراد گرم کنید. تابه شیرینی پزی را با فویل بپوشانید، بعد با کره کمی چرب کرده و کنار بگذارید.

2.آرد گندم را درون کاسه ای متوسط با پودر کاکائو، بکینگ پودر و نمک با سرعت به هم بزنید و کنار بگذارید. در کاسه ای جدا با سایز متوسط، روغن، شکر، وانیل و تخم مرغ را با هم ترکیب کنید و مخلوط آرد را به آن اضافه کنید و به هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. سپس خمیر بدست آمده را به تابه شیرینی پزی انتقال دهید.

3.  30 تا 40 دقیقه صبر کنید تا جایی که براونی خودش را بگیرد و وقتی خلال دندانی درون کیک فرو می برید بدون اینکه مواد کیک به آن چسبیده باشد بیرون بیاید. بروانی را از فر خارج کنید و اجازه دهید کاملاً خنک شود.

4. در حالی که کیک تان خنک می شود خامه کره ای را آماده کنید. خامه را به کره اضافه کنید و با میکسر حدود 5 دقیقه به هم بزنید تا پف کرده و براق شود.

5. پودر شکر را به همراه نمک اضافه و حدود 5 دقیقه مخلوط کنید (به تدریج با سرعت بیشتر) تا وقتی شکر کاملاً با مواد آمیخته شود. در صورت نیاز میکسر را یکی دو بار خاموش کنید و دور کاسه را بگیرید تا مواد دور کاسه هم مخلوط شود.

6. حالا وانیل را اضافه کنید و دوباره برای 3 دقیقه به هم بزنید تا مخلوط تان براق شده و پف کند. وقتی خامه کره ای لطیف و ملایم به نظر رسید، زمان آن رسیده که رنگ را به خوردش دهید. رنگ خوراکی را با مواد بزنید تا تمام رویه خامه سبز رنگ شود و نقطه سفیدی در آن باقی نماند.

7. برای پوشش سطح رویی، بروانی ها را از تابه خارج کنید و روی سطح تمیزی قرار دهید. لایه ای ضخیم از خامه کره ای را بر روی سرتاسر براونی های خود بکشید و با ترافل رنگی آنها را تزیین و به 9 قسمت مربع شکل تقسیم کنید. سرو کنید و از آن لذت ببرید.