اکثر افراد به دنبال زیبایی و آراستگی خودشان هستند و در جامعه فعلی ظاهر افراد تا حد زیادی در روابط اجتماعی و زندگی فردیشان تاثیر گذار است. آرایشگری فن و هنری است که به زیباتر شدن ظاهر افراد می پردازد و از شغل های پردرآمد در جامعه می باشد. خیلی از افراد به دنیال آموزش در آموزشگاه آرایشگری مجاز و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای هستند. پس بهتر است برای تاسیس آموزشگاه آرایشگری همه شرایط و ضوابط را رعایت کنیم.

آرایشگرها شغل متنوعی دارند و باید رنگ و جنس موهای مختلف افراد را و هم چنین چهره های مختلف و انواع فرم صورت افراد را بشناسند از نظر استخوانی بودن یا گوشتی بودن،گرد بودن ،لوزی بودن و…. همچنین اندازه گردن و حالت و جنس مورا نیز در نظر بگیرند. همه ی این عملکرد ها نیاز به تخصص حرفه ای در زمینه آموزش آرایشگری دارد.

بر اساس تحقیقات اخیر و آمار به دست آمده آرایشگری به دلیل تنوع کاری و کم بودن دغدغه های آن شادترین شغل دنیا میباشد به همین دلیل در چند سال اخیر شاهد افزایش روز افزون متقاضیان برای گذراندن دوره ی آموزش آرایشگری در سطوح مختلف می باشیم.

🔴مراحل تاسیس آموزشگاه آرایشگری

در ابتدا، شخص متقاضی با توجه به منطقه شهرداری مکان تاسیس آموزشگاه آرایشگری، به مرکز فنی و حرفه ای منطقه اش مراجعه می کند و پس از ثبت نام در پرتال و تکمیل فرم های مربوطه شرایط تاسیس آموزشگاه آرایشگری، طرح توجیهی درخواست خودش را ثبت می کند و در طرح توجیهی هدفش را از تاسیس آموزشگاه آرایشگری و برآورد هزینه، سرمایه و بازه زمانی بازگشت سود را مکتوب می کند و به مرکز تشکیل پرونده می دهد و بعد از دریافت استعلام سوء پیشینه و عدم اعتیاد، مدارک ابتدا به حراست و سپس به هیئت نظارت استان ارسال می شود و حدوداً پس از دو هفته موافقت نامه اصولی برای موسس جهت تاسیس آموزشگاه آرایشگری صادر می شود که طبق آن موسس 6 ماه فرصت دارد تا مکان آموزشگاه آرایش و پیرایش، تجهیزات و مدیر و مربی حرفه های مورد درخواستش را به مرکز اعلام کند.

شخص با توجه به شیوه نامه شاخص فضای سرانه آموزشی هر رشته و ضوابط انتظامی و ترافیکی آموزشگاه ها ملکی را با شناسه رهگیری معامله می کند. موسس برای اطلاع از تجهیزات هر حرفه استاندارد های آموزش را از سایت سازمان دانلود کرده و طبق لیست تجهیزات و ابزار و مواد مصرفی نیاز کارگاه را تامین می کند.

موسس آموزشگاه آرایشگری هم خانم و هم آقا می تواند باشد، اما در حالت کلی جنسیت مدیر و مربی با جنسیت مجوز آموزش کارآموزان باید یکسان باشد. مگر در شرایط خاص و تایید سازمان.

🔴شرایط اخذ پروانه تاسیس آموزشگاه آرایشگری:

🔸داشتن حداقل 28 سال سن

🔸دارا بودن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن

🔸دارا بودن حداقل 2 سال سابقه آموزشی فرهنگی تمام وقت و یا 4 سال پاره وقت

🔸نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر

🔴فرد در چه رشته هایی می تواند پروانه تاسیس آموزشگاه آرایشگری را بگیرد؟

🔸امور اداری

🔸امور مالی و بازرگانی

🔸بهداشت و ایمنی

🔸خدمات آموزشی

🔸صنایع پوشاک

🔸فناوری اطلاعات

🔸گردشگری

🔸مراقبت و زیبایی

🔸هتلداری

🔸فرهنگ و هنر

🔸کشاورزی

هرکدام از رشته های فوق شامل چندین حرفه می باشد. به طور مثال رشته مراقبت و زیبایی شامل حرفه های پاکسازی پوست، آرایشگر عروس، آرایشگر دائم صورت و همچنین هجده حرفه دیگر آرایشی است. رشته بهداشت و ایمنی شامل 91 حرفه می باشد، بطور مثال کاربر ماساژ، کاربرد تجهیزات و دستگاه های زیبایی و تناسب اندام، مشاوره مراقبت پوست، مو و زیبایی و مشاوره استفاده صحیح از محصولات بهداشتی و کرم ها.

🔴حرفه های رشته خدمات آموزشی آرایشگری

رشته خدمات آموزشی شامل 13 حرفه می باشد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

🔸آزمونگری

🔸مدیریت آموزشگاه آرایشگری

🔸روش ها و فنون تدریس یا پداگوژی

🔸متصدی آزمون و استاندارد

🔸مدیرآموزشگاه فنی و حرفه ای بخش خصوصی

🔴شرایط شخص متقاضی درخواست ابلاغ مدیریت آموزشگاه آرایشگری

🔸دارای حداقل 25 سال سن باشد.

🔸دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کاردانی برای دوره های آموزشی پایه و یا حداقل کارشناسی برای دوره های آموزشی پیشرفته.

🔸ارائه گواهینامه مهارتی ICDL مقدماتی مگر کسانی که دروس مرتبط با آن را در دانشگاه گذرانده باشند به عنوان مثال کارشناس نرم افزار کامپیوتر.

🔸ارائه گواهی 2 سال سابقه کار مدیریت و یا 4 سال سابقه کار آموزشی.

🔸داشتن گواهی نامه پایان دوره ی آموزشی مدیر آموزشگاه آرایشگری

ابلاغ صادر شده تنها در آموزشگاه آرایشگری که مدیر با آن طرف قرار داد هست، اعتبار دارد و اگر مدیر بخواهد در آموزشگاه آرایشگری دیگری فعالیت داشته باشد، باید شیفت متفاوتی را برای ابلاغ آموزشگاه آرایشگری دوم انتخاب کند.

🔴وظایف آرایشگر

 به عنوان یک آرایشگر تازه کار معمولا باید کارهای زیر را انجام دهید : 🔹خوشامدگویی به مشتریان 🔹شستن موهای مشتریان 🔹کوتاهی های ساده 🔹اطمینان از تمیز و آماده بودن لوازم کار و حوله ها 🔹تمیز و مرتب کردن سالن 🔹نوبت دادن به مشتریان و تحویل پول از آنها

به عنوان یک آرایشگر ماهر باید با مشتریان در مورد نوع کاری که می خواهند صحبت کرده و مشاوره های لازم را به آنها داده و جدید ترین روش ها و مدل ها را به اطلاع شان برسانید.

   

به طور کلی کار یک آرایشگر ماهر عبارتند از :

🔹کوتاه کردن و مدل دار کردن مو 🔹رنگ کردن، فرکردن یا صاف کردن مو 🔹دادن مشاوره در خصوص مشکلات پوست و مو 🔹انجام اصلاح ابرو و صورت 🔹انجام آرایش های صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها ( در آرایشگاه های زنانه) 🔹رعایت کامل اصول بهداشتی در کار 🔹تهیه مواد و وسایل لازم برای آرایشگاه

در آرایشگاه های بزرگ معمولا آرایشگرها به صورت تخصصی کار می کنند به عنوان مثال یک آرایشگر فقط کار کوتاهی مو و دیگری کار رنگ کردن مو را انجام می دهد. در آرایشگاه های کوچک معمولا یک یا دو آرایشگر همه کارهای مشتریان را انجام می دهند.

سایر وظایف و مهارت ها:

🔹مهارت و دانش مورد نیاز آرایشگری 🔹مهارت های عملی خوب 🔹خلاقیت و داشتن ذوق هنری – به عنوان مثال آرایشگر در انتخاب مدل و رنگ مو با توجه به رنگ پوست و نوع چهره مشتری، بهترین ها را به او پیشنهاد بدهد. 🔹مهارت های ارتباطی عالی که در جذب مشتری در این کار بسیار مهم و تاثیرگذار است. 🔹توان ارائه خدمات مناسب به مشتری 🔹اطلاع از مدهای جدید 🔹یادگیری روش های جدید 🔹آشنایی با مسایل ایمنی و بهداشتی 🔹آراستگی ظاهری

 

برای آشنایی با سایر مشاغل و حرفه های آموزشی در سامانه زمات با ما همراه باشید.

Showing 10 from 80 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

آموزشگاه مراقبت زیبایی گلبانو 💠برگزار کننده:👇 🔰 دوره‌‌‌های مقدماتی و آرایشگر موی زنانه 🔰 کاربر مواد شیمیایی 🔰 متعادل ساز چهره 🔰 آرایشگر ناخن 🔰 پیرایشگر مو 🔰 پیرایشگر ابرو

برترین آموزشگاه آرایشی مهرشهر 🔹آموزشگاه گریم عروس، رنگ ولایت حرفه ای، هاشور،میکروپیگمنتیشن ومیکروبلیدینگ بامجوزرسمی‌ازسازمان فنی وحرفه ای وارائه ۱۸ مدرک بین المللی 🔸ورود به بازارکار بامدیریت بزرگترین نویسنده و مجموعه کتاب‌‌‌های آرایشی عضوهیئت مدیره…

آموزشگاه آرایشگری گلشیفته ? آموزش گریم و میکاپ تخصصی عروس ( با مدرک ) ? آموزش تخصصی ترکیب رنگ و مش‌‌‌های جدید ( با مدرک ) ? آموزش شینیون‌‌‌های جدید ( با مدرک ) ? آموزش تخصصی کوپ ( با مدرک ) ? آموزش پیرایش موی زنانه از روی عکس و تصویر ( با مدرک )

آموزشگاه آرایشگری تخصصی ماهان ? آموزشگاه آرایشگری تخصصی ماهان زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای با ارائه هفت مهارت آرایشی شامل: