در دنیای امروز معمولا بیش تر رفت و آمدهای داخل شهری و خارج شهری به وسیله ماشین ها انجام می شود.طبیعی است که ماشین ها در جریان این ترددها در خیابان ها و اتوبان ها در معرض دود و آلودگی دیگر ماشین ها قرار می گیرند و به مرور زمان سبب آلوده شدن و جرم گرفتن بدنه، شیشه و حتی فضای داخل و موتور خودرو می شود.

عدم توجه به شست و شو و از بین بردن آلودگی ها، علا وه بر کاستن از زیبایی ظاهری خودرو، ممکن است سبب اثر سوء بر کارکرد بخش های مختلف خودرو شود.از این رو صاحبان خودرو باید در فواصل منظم و مداوم، زمانی را برای شست و شوی ماشین خود اختصاص دهند.زیرا زیبایی ظاهری خودروی خود را حفظ کنند و هم خطر آسیب احتمالی به بدنه و رنگ خودرو و دیگر بخش های خودرو کاهش یابد.

افزایش تعداد خودروها و اهمیت شست و شوی آن ها موجب رونق کسب و کار کارواش شده است.شغل کارواش مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است و این شغل پر متقاضی با به کارگیری هوش و خلاقیت می تواند بسیار پر درآمد باشد.

?مکان کارواش باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

بهتر است کارواش در مکان هایی که جمعیت زیاد است تأسیس شود، مثلا در نزدیکی به فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید.کارواش در معرض توجه بیش تری است و مشتری می تواند در کنار استفاده از خدمات مراکز خرید، با دیدن کارواش شما، در وقت صرفه جویی کرده و شست و شوی خودروی خود را به شما محول سازد.

مکان کارواش اگر در حاشیه خیابان های اصلی باشد می تواند بیشتر در معرض دید عموم افراد قرار گیرد.

مکان راه اندازی کارواش را با نصب تابلوهای جذاب، آذین نمایید تا سبب جذب بیشتر مشتریان شود.پس نتیجه می گیریم که مکان کارواش باید قابل دسترس باشد، در معرض توجه همگان باشد، در مناطق شلوغ و با جمعیت متوسط رو به بالا و پر رفت و آمد باشد.

?ابعاد مناسب مکان تأسیس کارواش

  ابعاد مکانی که برای تأسیس کارواش در نظر گرفته می شود مهم است، زیرا فضای کارواش باید ورودی و خروجی مناسبی برای عبور خودروها داشته باشد.

خودروها بایستی به راحتی وارد لاین شست و شو شوند و به ادامه مراحل شست و شو بپردازند و بعد از آن به سهولت از فضای کارواش خارج شوند.

?مکان های مورد نیاز کارواش

❇️مکانی برای مراحل انجام شست و شو ( ورود و خروج ماشین ) ❇️مکانی برای جای گیری تجهیزات کارواش ❇️مکانی برای انجام امور دفتری ❇️مکانی برای استراحت نیروی کار ❇️مکانی برای انتظار مشتریان در صف

?تجهیزات کارواش

?پمپ کارواش (واتر جت صنعتی) ?جاروبرقی صنعتی ?کف ساز کارواش ?صندلی شوی کارواش ?پمپ باد صنعتی ?مخزن آب ?گرم کن آب ?سختی گیر ?اتصال شیر فشارشکن به پمپ آب ?مواد شوینده ?برس ?دستمال نرم برای نظافت

یکی از ابزارهای پرطرفدار در بررسی شغل کارواش که سبب متمایز شدن خدمات می باشد استفاده از دستگاه کارواش بخار می باشد.
?استخدام نیروی انسانی

برای این که کار کارواش به معنای واقعی تداوم و جریان داشته باشد، باید نیروی کار با تجربه ای را به استخدام خود درآورید.برای انجام مراحل شست و شو در کارواش و هم چنین انجام امور دفتری، نظم بخشی به امور کارواش و نوبت دهی به مشتریان در حال انتظار، نیازمند فعالیت و تدابیر نیروی فعال کارواش هستیم.هرچند بهتر است از نیروهای با تجربه استفاده کنیم ولی می توان به نیروهای جوان و مستعد نیز آموزش های لازم را انتقال داد.

?سرمایه مورد نیاز برای تأسیس کارواش چقدر است؟

  مهم ترین بحث در بررسی شغل کارواش مبحث تأمین هزینه مالی برای فراهم آوردن شرایط تأسیس کارواش هست مانند:

?سرمایه مورد نیاز برای اجاره مکان کارواش ?سرمایه مورد نیاز برای اخذ جواز ?سرمایه مورد نیاز برای خرید تجهیزات لازم کارواش ?سرمایه مورد نیاز برای تأمین مصرف انرژی در کارواش (آب ، برق ، گاز) ?سرمایه تأمین حقوق نیروی کار کارواش ?صرفه جویی در هزینه های کارواش

?کاهش هزینه مصرف انرژی (آب، برق، گاز)

در کارواش، بخش مهمی از مراحل تمیز کاری و شست و شوی خودرو نیازمند مصرف آب و هم چنین مصرف انرژی برق و گاز است و تأمین هزینه مصرف انرژی در کارواش گزاف است، از این رو همواره در کارواش باید هزینه تأمین مصرف انرژی را کاهش دهیم، این تدبیر کاهش مصرف در طولانی مدت سبب سودآوری بیش تر خواهد شد.

?یکی از راه کارهای کاهش مصرف آب، تصفیه و بازیابی مجدد آب کارواش است.

برای شست و شوی هر خودرو بین 50 تا 70 لیتر آب مصرف می شود. با به کارگیری روش های تصفیه فاضلاب آب کارواش و استفاده دوباره از پساب کارواش می توان در مصرف آب صرفه جویی کرد و مقداری از هزینه های اضافی تأمین انرژی آب را کاهش داد.

?نظارت بر میزان مصرف مواد شوینده درکارواش

یکی دیگر از راه های صرفه جویی در هزینه کارواش نظارت بر میزان مصرف مواد شوینده در کارواش است.

?استفاده از کارواش بخار

با توجه به اینکه در کارواش بخار فاضلاب ایجاد نمی شود بسیاری از مشکلات کارواش های سنتی را دفع می کند.

و حالا یک پیشنهاد برای کسانی که مکان مناسب برای راه اندازی کارواش ندارند و یا اینکه سرمایه کمتری را در اختیار دارند.استفاده از کارواش بخار سیار در این روش شما نیازی به اجاره یک مکان ثابت ندارید.

برای آشنایی با سایر مشاغل مرتبط با خودرو در سامانه زمات با ما همراه باشید.

Showing 10 from 63 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

دستگاه پولیش و سنباده زن بادی 14 محصول دستگاه پولیش روتاری 57 محصول دستگاه پولیش اوربیتال 88 محصول

صفرشویی و کارواش سعید  ?? روشویی بدنه خودرو ?? روشویی ، بخارشویی ، توشویی ?? واکس، پولیش بدنه اتومبیل ?? خشکشویی کامل خودرو ?? موتورشویی با مواد

کارواش الماس ?? بخار صفرشویی ?? بخارشویی ?? نانوشویی ?? موتورشویی ?? انجام خدمات پولیش