ساخت شمع ژله ای به شکل جام

ساخت شمع ژله ای به شکل جام

 آموزش شمع ژله ای

به نقل از آکاایران: ساخت شمع مورد علاقه بسیاری از خانم های خانه دار هنرمند است. با ما همراه شوید و ساخت این شمع را آموزش ببینید.
مواد و لوازم مورد نیاز:
– گل سینه های گل در رنگ های مختلف
– موم ژله ای شمع
– کاسه کوچک
– موچین
– ظرف شیشه ای شفاف
– قابلمه
– دماسنج گیره دار
– ملاقه
– میله فلزی
– فتیله
شمع ژله ای,شمع ژله ای بدون حباب,شمع ژله ایی
شمع ژله ای
● روش ساخت:
۱. هر نوع گیره یا سنجاق و بست پشت گل سینه ها را بردارید. و تکه های گل سینه را خوب تمیز شسته و به طور کامل خشک کنید آنها را در موم ذوب شده شفاف که داخل کاسه کوچک ریخته اید قرار دهید سپس هر تکه را یکی یکی از داخل ژل بردارید و داخل ظرف موردنظر از قسمت ته ظرف در مقابل دیواره در یک ردیف بچسبانید. و این کار را اگر لازم است با موچین انجام دهید و آنها را در مقابل دیواره ظرف فشار دهید تا بچسبند و از یک تکه کوچک ژل برای چسباندن آنها می توانید استفاده نمائید.
۲. قابلمه را روی حرارت پائین قرار دهید، و به مقدار کافی ژل برای پُر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید، و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود. و قبل از اینکه ژل را داخل ظرف بریزید اجازه دهید کمی خنک شود، اگر گل های داخل ظرف از دیواره جداً شدند، آنها را با میله فلزی دوباره در جای خود قرار دهید. و اگر لازم است با میله مقدار حباب ها را کمتر کنید و دقت کنید که گل ها از دیواره ظرف جدا نشوند.
۳. وقتی که ژل تقریباً سرد شد، فتیله را قرار دهید.
▪ نکته طرح:
برای سه بعدی کردن رنگ گل ها، یک لایه نازک از ژل سبز علفی در ته ظرف بریزید، می بینید که یک شفافیت زیبائی به گل ها می بخشد

منبع:آکا ایران