بسیاری از ما به نحوی درگیر یادگیری زبان هستیم. ممکن است زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و یا زبان دیگری را برای یادگیری انتخاب کرده‌ و در حال ادامهٔ تحصیل در آن حوزه باشیم. هرکدام نیز روش منحصر به‌ فرد خود را برای فرا گرفتن این زبان پیش رو گرفته‌ایم.

برخی مطالعه به‌صورت خود خوان یا Self Study را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و برخی نیز از نرم‌ افزارها و روش‌های دیگر بهره می‌بریم؛ اما اغلب ما می‌دانیم که کلاس درس و حضور در یک آموزشگاه زبان خوب می‌تواند تاثیر فراوانی در یادگیری شما داشته باشد.

یک آموزشگاه زبان خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برای انتخاب یک موسسه زبان خوب، بسیار مهم است که خام تبلیغات و زرق و برق های آنها نشده و با استفاده از معیارهایی استاندارد آموزشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.در این نوشته، 6 معیار مهم و اصلی برای انتخاب یک موسسه زبان خوب را نام برده و درباره آنها توضیح داده‌ایم

۱ – موقعیت مکانی آموزشگاه

اگر آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید نسبت به محل زندگی شما دور باشد، نه تنها کلی وقت که می‌توانید صرف تمرین یا استراحت کنید را از دست می‌دهید بلکه سر کلاس های زبان هم کم انرژی و بی انگیزه شده و کم کم کیفیت و بازدهی شما در یادگیری هم پایین خواهد آمد.به همین خاطر، سعی کنید جایی را انتخاب کنید که تا حد امکان به شما نزدیک بوده و رفت و آمدتان به آنجا آسان باشد.

۲ – زمان‌بندی کلاس‌ها

داشتن انعطاف در زمان‌ بندی کلاس‌ ها یکی دیگر از معیارهای انتخاب یک آموزشگاه زبان است. اگر مایل هستید در کلاس‌ های صبح شرکت کنید آموزشگاه باید این امکان را برای شما به وجود بیاورد.

اگر عصرها و یا شب‌ها مایل به شرکت در کلاس هستید هم باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که در این زمان‌ ها نیز کلاس داشته باشد.اگر شاغل هستید و زمان‌ خالی شما ممکن است دچار تغییراتی شود نیز می‌توانید با آموزشگاه زبان صحبت کرده و متناسب با وقت خود در کلاس‌ها شرکت کنید. انعطاف‌ پذیری در زمان‌بندی یکی از ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب است

۳ – کارنامهٔ آموزشگاه

هر آموزشگاه زبان بسته به زمینه کاری خود زبان‌آموزانی داشته که تعدادی از آنها در انتهای کار یک مدرک زبان کسب می‌کنند. خروجی یک آموزشگاه، چیزی است که یک آموزشگاه زبان خوب را از آموزشگاه های معمولی‌تر متمایز می‌کند.

معمولا در هنگام ثبت‌نام، اطلاعاتی در این‌ باره از طرف موسسه به شما ارائه شده که در خیلی از موارد جنبه تبلیغاتی دارد.اما بهتر است به این اطلاعات اکتفا نکنید.

قبل از مراجعه حضوری، می‌توانید با جستجوی اسم آموزشگاه مورد نظر و یا مراجعه به سایت آن از خروجی آن مطلع شوید و مطمئن شوید که آیا در این آموزشگاه می‌توانید به هدف نهایی خود که همان یادگیری زبان یا موفقیت در یکی از آزمون های بین المللی است برسید یا خیر.

۴ – مدرسان زبان شاغل در آموزشگاه

آموزشگاه‌ های خوب و معتبر زبان، در استخدام استادان حساسیت و سختگیری فراوانی دارند. ازطرف دیگر، برخی موسسه‌ها (که اتفاقا شعب فراوانی هم دارند) بدون آنکه از سابقه و پیشینهٔ یک مدرس مطمئن باشند به قصد کسب منفعت مالی در آموزشگاه از او استفاده می‌کنند و نتیجه نهایی این کار نیز نیازی به توضیح ندارد.

در هنگام ثبت‌نام، حتماً از مسئولان آموزشگاه از سوابق مدرسین بپرسید و مدارک و فعالیت‌های قبلی آنها را به‌صورت مستند بررسی کنید. سؤالات مختلف بپرسید و یا حتی با زبان آموزانی که در آموزشگاه در حال تحصیل هستند درباره میزان رضایتشان از اساتید گفتگو کنید.

۵ – محیط آموزشگاه

آرام بودن محیط آموزشگاه در حین تدریس نیز از موارد مهم و ضروری است، آموزشگاه اگر نتواند آرامش شما را در هنگام مطالعه و یادگیری فراهم کند قطعاً نمی‌تواند بازده آموزشی خوبی برای شما داشته باشد.

این مورد را به‌ راحتی در هنگام ثبت‌نام و در زمان کلاس‌ها می‌توانید مشاهده کنید، نظم و آرامش کلاس در هنگام تدریس استاد به‌ راحتی قابل‌ تشخیص است. در این مورد، محدوده سنی زبان آموزان نیز می‌تواند مهم باشد.

برخی آموزشگاه‌ها برای سنین مختلف برنامه‌ریزی زمانی متفاوتی را لحاظ کرده و یا محل آموزش آنها را متفاوت از بقیه در نظر می‌گیرند.

۶ – امکانات موجود در آموزشگاه

امکاناتی که یک آموزشگاه زبان برای فراگیران فراهم می‌کند می‌تواند یکی ازمعیارهای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب باشد. با پیشرفت تکنولوژی و حرکت بشر به سمت مدرن شدن، عدم استفاده از ابزارهای مدرن و مخصوصا امکانات آموزشی یک نقص محسوب می‌شود.

آموزشگاه های زبان خوب، تمامی امکانات لازم در امر آموزش را در اختیار استاد و زبان‌آموز قرار می‌دهند تا بازده و کارایی آموزشی بالا رفته و در محیطی سودمند و هدفمندتر تعاملی مناسب بین شاگرد و استاد در زمینهٔ یادگیری زبان برقرار شود.

منابع آموزش زبان انگلیسی مهم هستند

اگر بخواهم بهترین معیار برای انتخاب یک کتاب خوب را برای شما بازگو کنیم، این است که کتاب باید از زبان مؤلف چگونگی تدریس و تکنیک های پیشنهای وی را به صورت جزء به جزء به اطلاع استادان برساند. به طور مثال یکی از دلایل موفقیت کتاب های Four Corners، طبقه بندی راحت کتاب برای راهنمایی استادان در Teacher’s Book است، زیرا هر چه رابطه مؤلفان کتاب ها و استادان بیشتر باشد، موفقیت استاد در آموزش زبان انگلیسی بیشتر خواهد بود.

در نتیجه آموزشگاه زبان معتبر یا باید خود به تألیف کتاب و جزوات آموزشی بپردازد یا از کتاب هایی با راهنمای بسیار جامع تدریس استفاده کند.

پرکاربردترین زبان های خارجی

یادگیری زبان انگلیسی:

یادگیری زبان انگلیسی یکی از پول‌سازترین روش‌ها برای درآمدزایی است. زبان آموزان می‌توانند پس از یادگیری سطح متوسط و یا پیشرفته این زبان در شرکت‌های بین‌المللی بازرگانی مشغول به کار شوند و از طریق مهارت‌های ارتباطی زبان انگلیسی خود کسب درآمد کنند. با توجه به اینکه بیشتر شرکت‌های تجاری و بازرگانی، زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان‌اصلی خود برای مبادلات بازرگانی انتخاب کرده‌اند، افراد می‌توانند پس از یادگیری این زبان به‌راحتی به کسب درآمد برسند.

علاوه بر این بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی و آموزشگاهی زبان انگلیسی می‌توانند به‌واسطه دانش و مهارت‌هایی که در آموزش زبان به آن دست پیداکرده‌اند برای آموزش زبان در مؤسسات اقدام کنند و به این صورت برای کسب درآمد راهی تازه پیدا کنند. علاوه بر این ترجمه متون انگلیسی نیز ازجمله متداول‌ترین راه‌هایی است که برای کسب درآمد به ذهن زبان آموزان سطح پیشرفته می‌رسد.

یادگیری زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی به‌عنوان پرمخاطب‌ترین زبان دنیا شناخته‌شده است. این زبان بیش از یک میلیارد متکلم در سراسر جهان دارد و زبان دوم بسیاری از انگلیسی‌زبانان نیز به‌حساب می‌آید. یادگیری این زبان با کتاب‌هایی ازجمله nuevo prisma برای زبان آموزان فارسی هم میسر شده تا آن‌ها هم بتوانند برای مطالعه این زبان مهم و پرمخاطب به‌عنوان زبان دوم اقدام کنند.

یادگیری زبان اسپانیایی برای آن دسته از افرادی که به زبان‌های انگلیسی و عربی تسلط دارند بسیار راحت است چراکه زبان اسپانیایی پر از لغات وام گرفته‌شده از عربی و انگلیسی است و دستور زبان مشابهی با زبان عربی دارد. با توجه به اینکه بیشتر ایرانیان در مدرسه با زبان انگلیسی و عربی آشنایی پیدا کردند، به‌راحتی می‌توانند این زبان جذاب و پرمخاطب را یاد بگیرند.

یادگیری زبان فرانسه:

انتخاب زبان دوم برای یادگیری علاوه بر علاقه و انگیزه به هدفی که زبان‌آموز در سر دارد نیز ارتباط مستقیم دارد.

برای مثال آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشورهای فرانسوی‌زبان دارند، بهتر این است که این زبان را برای مطالعه و یادگیری انتخاب کنند. علاوه بر این گروه زیادی از افراد می‌توانند با یادگرفتن این زبان به‌صورت تخصصی به تدریس و ترجمه متون بپردازند و از طریق دانش خود به کسب درآمد برسند.

یادگیری زبان آلمانی:

زبان آلمانی به‌عنوان سخت‌ترین زبان برای یادگرفتن بین مردم معروف است یادگیری این زبان به‌عنوان زبان دوم برای آن دسته از افرادی که روابط مرتبطی با کشورهای اروپایی دارند و با شرکت‌های بزرگ آلمانی‌زبان همکاری می‌کنند بسیار کارآمد است.

علاوه بر این با توجه به استقبال شدید دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در کشور آلمان، مسلط بودن به این زبان و داشتن مدرک معتبر برای ارائه به دانشگاه‌های آلمانی‌زبان، یکی از الزامات ورود به دانشگاه‌های این کشور است. به همین منظور انتخاب زبان آلمانی به‌عنوان زبان دوم برای دانشجویان و متقاضیان ورود به دانشگاه‌های آلمانی پیشنهاد می‌شود.

    برای آشنایی با سایر مشاغل می توانید به سامانه سراسری زمات مراجعه کنید

Showing 10 from 61 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

تدریس آیلتس و برگزارکننده کلاسهای مکالمه گروهی زبان نغمه در رشت 💫آموزشگاه زبان انگلیسی نغمه در رشت  💫آموزش آیلتس در رشت ✳️یک آموزشگاه خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آموزشگاه زبان در بلوار شهید بهشتی در کرمانشاه Language school on Shahid Beheshti Boulevard in Kermanshah مدرسة لغات في شارع شهيد بهشتي في كرمانشاه مدرسه زندگی ماورای آینده Meta future life school مدرسة الحياة ما بعد المستقبل آموزش در سه بخش زبان…

مدرس زبان انگلیسی آیلتس و تافل خمامی  ? مربی زندگی ، پژوهشگر رشته روانشناسی و روانشناس ، وکیل و مدرس زبان انگلیسی (فارغ التحصیل از UNSW) ? دبیر زبان انگلیسی ، آیلتس و تافل

مرکز خدمات زبان انگلیسی کشاورز  ✅ آموزش زبان انگلیسی ✅ در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان ✅مرکز خدمات زبان انگلیسی کشاورز  با بکارگیری ایده های نوین و مفید در زمینه آموزش زبان های خارجی سعی در ارتقای کیفیت آموزشی می باشد.

آموزشگاه زبان آسان  ✅ آموزش زبان انگلیسی  ✅ در رده های سنی کودکان (۳ تا ۷ سال) ، نوجوانان و بزرگسالان ✅آموزشگاه زبان آسان با بکارگیری ایده های نوین و مفید در زمینه آموزش زبان های خارجی سعی در ارتقای کیفیت آموزشی می باشد.

دارالترجمه رسمی  ? ترجمه مدارک تحصیلی: انجام ترجمه کلیه مدارک تحصیلی و دانشگاهی در سریعترین زمان ممکن ? ترجمه گواهینامه های آموزشی: انجام امور مربوط به ترجمه گواهینامه های آموزشی مراکز معتبر ? ترجمه انواع اسناد: انجام امور مربوط به ترجمه انواع اسناد…