شستشوی فرش و قالی در گذشته در حیاط خانه‌ها و گاهی بام‌ها انجام می‌شد. فراوانی و ارزان بودن آبونمان مصرف آب، داشتن فضای مناسب برای قالیشویی و وقت و فرصت بیشتر اعضای خانواده، همگی دلایلی بر انجام شخصی این کار بود.

اما این روزها، حتی اگر فرصت کافی داشته باشید؛ هزینه‌های آب مصرفی و کمبود فضای مناسب برای شستشوی فرش‌ها، باعث شده است که استفاده از خدمات قالیشویی به خصوص در شهر‌های بزرگ مثل تهران، به‌صرفه و حتی تنها انتخاب باشد.

در این میان کارخانه‌های قالیشویی با توجه به نیاز مشتریان به ارائه خدمات متنوع‌تری پرداختند. خدماتی که پکیج آن‌ها را برای ارائه به مشتری کامل کرده و از سویی باعث رضایت بیشتر مشتری می‌شود. در ادامه این مقاله به بررسی انواع خدمات قالیشویی در تهران می‌پردازیم.

شستشوی فرش و قالی

هنوز هم اصلی‌ترین خدمت این موسسات فرش شویی است. البته با پیشرفت وسایل، ابزار‌ها و شوینده‌ها، کیفیت شستشو و روش‌های شستشو بسیار تغییر کرده است. همچنین در کنار شستشوی فرش، خدمات مرتبط با فرش و قالی، از جمله لکه بری، رنگ بری، رفوگری و ترمیم فرش‌های دستباف نیز، از جمله خدماتی است که در قالیشویی‌های حرفه‌ای ارائه می‌شود.

یک موسسه حرفه‌ای در این زمینه، فرش شما را لول شده برده، شسته، خشک کرده و به صورت لول و بسته بندی شده، در موعد متعهد شده تحویل می‌دهد.

شستشوی مبل و موکت

دومین خدمتی که معمولا موسسات قالیشویی ارائه می‌دهند؛ مبل شویی و شستشوی موکت است. رویه پارچه‌ای مبلمان به مرور دچار آلودگی می‌شود؛ و شستن آن به روش‌های معمول قابل انجام نیست. اگر قبلا امتحان کرده باشید؛ شستشو به کمک مواد شوینده و فرچه و دستمال، فقط باعث چرک مرده شدن مبل شما خواهد شد؛ بنابراین تقریبا انجام این کار به صورت شخصی ممکن نیست.

موسسات قالیشویی به کمک تجهیزات مناسب، از جمله دستگاه‌های مکش و جاروبرقی‌های صنعتی، به راحتی رویه مبلمان شما را در محل و بدون جداکردن آن شستشو داده، آب‌کشی کرده و تمیز و پاکیزه تحویل می‌دهند. این روش کمک می‌کند مبلمان شما در محل و در کمتر از یک ساعت شسته شده و تقریبا دو ساعت بعد از شستشو آماده استفاده دوباره باشد.

در این روش ابتدا رویه مبلمان به کمک مواد شوینده، فرچه با زبری استاندارد و دستگاه شستشو، شسته شده، سپس به کمک دستگاه مکش، آب آن کشیده شده و اجازه نفوذ آب به لایه‌های زیرین رویه مبل داده نمی‌شود.

موکت‌ها نیز معمولا امکان جابجایی کمی دارند. این موضوع درباره موکت‌هایی که به کف چسبیده‌اند و یا برای فضا‌های خاص مثل پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر صدق می‌کند. به همین دلیل موکت‌ها نیز از جمله مواردی هستند که به کمک روش گفته شده و در محل شما قابل شستشو خواهد بود.

در نهایت روش خشک‌شویی برای شستشوی خوش‌خواب نیز موثر است؛ و بعضی از موسسه‌های قالیشویی ، این خدمت را نیز به شما ارائه می‌دهند.

Showing 10 from 333 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order