یکی از جنوبی ترین شهرهای ایران است. شهری در نزدیکی بندر چابهار و دریای عمان و جائی بکر و تماشائی است و طبیعتی زیبا دارد. در این شهر می توانید از طبیعت در رودخانه ها و کوهنوردی در آن لذت ببرید.

شهرستان نیکشهر در جنوب شرقی ایران و در حدود 135 کیلومتری دریای عمان و در مسیر جاده ترانزیتی ایرانشهر به چابهار قرار دارد. این شهرستان بعد از زاهدان و ایرانشهر بزرگترین شهر استان می باشد.

فاصله مرکز شهرستان تا مرکز استان 530 کیلومتر است و از شمال به شهرستان ایرانشهر و از جنوب به شهرستان های چابهار و کنارک و از شرق به شهرستان قصرقند و از غرب به استان کرمان و هرمزگان محدود است.

شهر نیکشهر در 26 درجه و 13 دقیقه عرض شمالی و 60 درجه و 12 دقیقه طول شرقی در ارتفاع 450 متری از سطح دریا واقع شده است.

شهرستان نیک‌شهر به لحاظ اقلیمی، دارای اقلیم گرم بوده، از رودخانه‌های مهم آن می‌توان به رودخانه کاجو، تنگ سرحه، بنت، نیک‌شهر ـ داروکان و نسفران اشاره نمود. این شهرستان جزو نواحی کوهستانی استان به‌شمار می‌رود و کوه‌های آهوران مهم‌ترین ارتفاعات این شهرستان را تشکیل می‌دهند. بیشتریت محصولات کشاورزی این شهرستان خرما، برنج و مرکبات می‌باشد.

دیدنی‌ها

از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به درخت مکرزن (انجیر معابد انبه) رودخانه تنگ سرحه، سد خیرآباد، قلعه وقبرستان چهل دختران <روستای تخت ملک، روستای بلپیر و رودخانه نسفران اشاره کرد. چند قلعه تاریخی نیز در اطراف شهر دیده می‌شوند.

آثار تاریخی

شهرستان نیک‌شهر بناهای تاریخی فراوانی دارد که نشانگر وجود تمدنهای پراکنده از هزاره‌های قبل از میلاد تا عصر حاضر در این منطقه است. برخی آثار برجسته شناسایی شده شهرستان عبارت‌اند از:

قلعه‌های تاریخی از جمله قلعه نیک شهر، بنت، اسپکه، هریدوک، سرمیچ، هیت و چانف. ده محوطه و تپه پیش از تاریخ پنج درخت کهنسال مسجد عبدالقادر در مجاور قلعه نیک شهر

محصولات کشاورزی

کشت برنج در سطح ۳ هزار هکتار و برداشت دو بار در سال و نخیلات در ۶ هزار هکتار و ۹۰۰ هکتار یونجه با برداشت ۱۸ چین در سال و انبه محصولات کشاورزی این شهرستان هستند؛ و به علت اینکه بین دو رودخانه گنگ و کشیک قرار دارد دارای آب کافی برای کشاورزی می‌باشد.

خوراک

از انواع معروفترین خوراک‌های محلی شهرستان نیک‌شهر می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

تباهگ: یک نوع گوشت خشک شده می‌باشد. تنورچه: گوشتی که در تنورهای محلی پخت می‌شود. چانگال: از مخلوط خرما، نان و روغن درست می‌شود. نان تیموش: یک نوع نان خیلی نازک است. هارگ: یک نوع خرمایی پخته شده‌است.

Showing 5 from 5 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

گروه تزیینات آی پارا در تهران ? درگذشته ای نه چندان دور، از روش گچ و رابیتس کاری در تزیینات دکوراسیون استفاده می شده است

برقکشی ساختمان درزاده? برقکشی ساختمان پذیرفته میشود با نازلترین قیمت و بروز ومدرن ? از صفر تا صد نصب آیفون? چراغهای تزئینی ? هالوژن ? لوستر وغیره….. ? چابهار. نیکشهربنت. فنوج

تولید عسل طبیعی سینا ?خرید و فروش زنبور عسل ? عسل صد درصد طبیعی و خالص ? عسل کوهی ? پخش در استان سیستان و بلوچستان