ربط تابلوسازی با تکنولوژی چیست؟

شاید در نگاه اول ارتباطی بین تکنولوژی و تابلوسازی پیدا نکنید اما زمانی که به روند تغییر در تابلوهای تبلیغاتی از گذشته تا به امروز نگاهی می اندازید متوجه می شوید که تغییرات بسیاری بزرگی شامل این صنعت شده و این تغییرات ارتباط بین تکنولوژی و تابلوسازی را تایید می کند. در این مقاله به بررسی تاثیر تکنولوژی در صنعت تابلوسازی اشاره می کنیم. همچنین برای اطلاعات بیشتر در خصوص تابلو چلنیوم به کارشناسان تابلوسازی رویال تماس حاصل فرمایید.

تکنولوژی

آیا به تاثیر تکنولوژی و تابلوسازی بر یکدیگر فکرکرده اید؟ شاید تابلوسازی نتواند تاثیری بر روی تکنولوژی بگذارد اما تکنولوژی در طی سال های اخیر تاثیر چشم گیری بر روی صنعت تابلو سازی گذاشته است. امروزه با ورود دستگاه های جدید و مدرن شاهد پیشرفت در روند ساخت تابلو بوده ایم. اگر یادتان باشد در سال های گذشته نهایت خلاقیتی که در یک تابلو وجود داشت استفاده از رنگ و نوع بنر بود. عدم وجود هیچ گونه نورپردازی موجب می شد که تابلو در شب و زمان هایی که نور کافی برای دید وجود ندارد از چشم پنهان بماند. اما به لطف حضور تکنولوژی در تمام عرصه های زندگی بشر و صنایع مختلف شما می توانید برای کسب و کار خود یک تابلوی تبلیغاتی بسیار شیک و مدرن و با بهترین متریال تهیه کنید. با نورپردازی که بر روی آن انجام می شود در شب هم قابلیت دید دارد و همین مساله می تواند تاثیر مثبتی بر بازاریابی شما بگذارد.

تکنولوژی و تابلوسازی تاثیر تکنولوژی در صنعت تابلو سازی

تکنولوژی موجب وارد شدن بسیاری از دستگاه ها برای پیشرفت صنعت تابلو سازی شده و مطمئنا بعد از خواندن این مقاله بهتر به ارتباط بین تکنولوژی و تابلوسازی پی خواهید برد. از جمله مواردی که به دلیل پیشرفت تکنولوژی وارد تابلو سازی شده اشاره می کنیم :

دستگاه برش لیزری

به جرات می توان دستگاه برش لیزری را جزو اولین دستگاه هایی دانست که به دلیل پیشرفت تکنولوژی وارد صنعت تابلو سازی شده است. دستگاه برش لیزری (CNC) به ابزاری گفته می شود که بعد از وارد کردن نقشه مورد نظر در آن ورق ها را بر طبق آن نقشه برش می دهد. مزایای زیادی به این طریق در اختیار مشتری و تولید کننده قرار می گیرد که مهم ترین آن افزایش کیفیت و زیبایی کار است. زیرا هیچ گونه خطا و انحرافی در برش به وجود نمی آید و ورق های پلکسی دقیقا بر طبق نقشه برش خواهند خورد. CNC در برابر برش دستی از جایگاه بالاتری برخوردار است.

نورپردازی

نورپردازی مهم ترین رکن در زیبایی تابلو است. زمانی که تابلو به بهترین نحو نورپردازی می شود تاثیر شگفت آوری در جذب مشتری دارد. تصور کنید در خیابان دو مغازه را مشاهده می کنید که یک جنس و کالا را به فروش می رسانند اما هر کدام دارای تابلوهای متفاوتی هستند. به سراغ کدام مغازه می روید؟ حتما بدون شک خواهید گفت که به سراغ مغازه ای می روید که تابلوی زیباتر و دکوراسیون شیک تری دارد و این مساله برای شما به این معنی است فروشنده فردی خوش سلیقه تر خواهد بود و موجب خواهد شد که شما خرید بهتری را داشته باشید.

تنوع رنگ

رنگ ها به دو دسته RBG و CMYK تقسیم بندی می شوند. رنگ های RBG همان سه رنگ اصلی قرمز , آبی و سبز است که این عبارت از نام اختصاری لاتین آن ها نشات می گیرد. اما رنگ های CMYK به معنی تمام رنگ ها در تمام طیف هاست. در سال های گذشته که اغلب تابلو ها به صورت بنر بودند از رنگ های RBG بهره می بردند که طیف بسیار محدودی داشتند. اما امروزه به دلیل ارتباط تکنولوژی و تابلوسازی و به دلیل استفاده از خلاقیت تولید کنندگان شاهد تولید تابلوهایی شکیل و زیبا در تمام طیف های رنگی هستیم.

تنوع طرح

وجود نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و اتوکد این امکان را ایجاد کرده که بتوانیم طرح های مختلفی را بسازیم. این نوع از نرم افزارها که مصداق دیگری از ارتباط تکنولوژی و تابلوسازی هستند می تواند هر نوع طرحی را فونت و سایز های مختلف طراحی کنند. این قابلیت ویژگی جالبی است که به کمک آن بتوانید بر اساس نوع شغل و کسب و کار خود مناسب ترین گزینه را پیاده سازی کنید.

مقاومت تابلو

همان طور که اشاره کردیم تابلوهای بنری که نسل قبلی تابلوها محسوب می شوند استفاده زیادی داشتند اما یکی از اصلی ترین عیب آن ها عدم مقاومت در برابر شرایط محیطی مانند تابش نور خورشید , باران , گرما و …. بودند و همین ویژگی موجب می شد که عمر زیادی نداشته باشند و زیبایی آن ها نیز به سرعت تحت تاثیر شرایط جوی قرار بگیرد. اما تابلوهایی که امروزه با کمک تکنولوژی ساخته می شود به شدت در برابر عوامل جوی مقاوم هستند و دارای عمر طولانی نیز می باشند که گزینه بسیار مناسبی برای تمام کسب و کار ها و همچنین تابلو شرکتی به شمار می آیند.

متریال مختلف

متریال مختلف مانند کامپوزیت , چوب ترموود , ورق های پلکسی و … به دلیل تاثیر تکنولوژی و تابلوسازی بر یکدیگر وارد این صنعت شده اند. لبه تابلو چلنیوم نیز دارای تنوع زیادی در این حوزه است. تابلوهای چلنیومی که با لبه آلومینیومی و سوئدی ساخته می شوند دارای زیبایی منحصر به فردی هستند. SMD ها نیز به وسیله آن ها حروف نورپردازی می شوند را نیز باید تحت تاثیر تکنولوژی دانست.

مصرف برق پایین

زمانی که استفاده از تابلوهای برقی مانند تابلو چلنیوم باب شده بود بسیاری از افراد تصور می کردند که این تابلوها برق زیادی مصرف می کنند و آن را به دلیل استفاده از لامپ ها و نورپردازی آن می دانستند. در صورتی که تکتولوژی در این بخش هم به کمک این صنعت آمده و امکان به کار گیری لامگ هایی مانند LED را مهیا کرده است. این لامپ ها به شدت کم مصرف هستند و نه تنها موجب صرفه جویی در مصرف برق می شوند بلکه موجب افزایش زیبایی نیز خواهند شد.

مقرون به صرفه

و اما اخرین موردی که قصد دارین در خصوص ارتباط تکنولوژی و تابلوسازی خدمت شما عزیزان عرض کنیم این است که صنعت تابلو سازی علاوه بر اینکه جذاب تر شده و هر روز شاهد هنر نمایی طراحان هستیم هزینه آن نیز نسبت به امکاناتی که دارد مقرون به صرفه است و شما میتوانید یک تابلوی بسیار جذاب و کاربردی را با مناسب ترین هزینه تهیه کنید.

نکات مهم در طراحی تابلوی مدرن

در خصوص رابطه تکنولوژی و تابلوسازی باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. زیرا طراحی تابلوی مدرن به طور کلی با تابلوی سنتی متفاوت است. در سال های گذشته که تابلوهای سنتی غالبا به شکل بنر ساخته می شدند هیچ گونه رد پایی از مدرنیته در آن ها مشاهده نمی شد. اما امروزه وضعیت متفاوت است. بدین معنی که تکنولوژی و تابلوسازی در این صنعت در یک راستا قرار گرفته اند. اگر می خواهید تابلوی شما دارای طرحی و امروزی باشد باید موارد زیر را در طراحی آن لحاظ کنید

نور زیاد و خیره کننده

دنیای تبلیغات دنیای عجیبی است. زیرا شما باید از تمام جهات با رقبای خود بجنگید. یکی از کارهایی که می توانید در این میدان جنگ انجام دهید این است که از بین انواع تابلو مغازه، تابلوی تبلیغاتی خود را به نحوی طراحی کنید که سرشار از نورهای خیره کننده ، جذاب و شاد باشد. چشم مشتریان به دنبال زیبایی می گردد. اگر تابلوی مغازه و فروشگاه شما زیبا باشد قطعا مشتری به شما جذب خواهد شد.

استفاده از لامپ های بهینه

حتما با خواندن بخش بالا این برداشت را کردید که تابلوهای مدرن از مصرف برق بالایی برخوردارند زیرا باید نور کافی را تامین کنند. در صورتی که اینگونه نیست. چون لامپ هایی که در تابلوهای تبلیغاتی مانند چلنیوم ، وکیوم ، نئون ، استیل و …. بکار می رود از نوع ال ای دی و اس ام دی است که مصرف برق بسیار پایینی دارند و به شما در مصرف بهینه انرژی کمک می کنند.

افکت های نوری

افکت هایی که بر روی تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلوهای ال ای دی روان استفاده می شود باید کاملا جذاب باشند. این تابلوها معمولا قابلیت تغییر زمینه و افکت را دارند و شما می توانید هر چند وقت یکبار اقدام به تغییر تصویر ، افکت و نور آن ها کنید. اگر در دسته مشاغل پر انرژی مانند بستنی فروشی قرار دارید حتما از این ایده استفاده کنید.

سهولت در حمل و نقل

سهولت در حمل و نقل و وزن کم از ویژگی های تابلوهای مدرن است. تکنولوژی و تابلوسازی به دلیل رابطه مستقیمی که با یکدیگر دارند باعث خلق تابلوهایی با وزن پایین می شوند. این ویژگی در خصوص تابلوهای قدیمی وجود نداشت زیرا اغلب آن ها از چهارچوب آهنی و فلزی ساخته می شدند که حمل و نقل آن ها به مراتب دشوارتر بود و وزن زیادی داشتند.

مقایسه دوام تابلوهای مدرن و تابلوهای سنتی

قطعا تابلوهای مدرن از دوام بیشتری برخوردارند زیرا از متریالی در ساخت آن ها استفاده می شود که ماندگاری آن ها را بیشتر می کند. به طور مثال قطعا تابلوهای چلنیوم از عمر بیشتری نسبت به تابلوهای بنری برخوردارند و می توان سال های طولانی از آن ها استفاده کرد بدون اینکه هیچ گونه آسیبی از نظر رنگ و سایر موارد ببینند.

آیا نصب تابلوهای مدرن دشوار است ؟

جالب است بدانید که برخی از تابلوهایی که به عنوان تابلوهای جدید و امروزی شناخته می شوند برای نصب هیچ گونه نیازی به نصاب ندارند. این مساله دقیقا برعکس تابلوهای قدیمی است. زیرا آن ها نیاز به فردی داشتند که بتواند پیچ و رول پلاک های متعددی را در دیوار فرو کند و تابلو را در محل مورد نظر بچسباند.

   

Showing 10 from 28 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

تابلوسازی فرانما در تهران ✨ساخت انواع تابلو تبلیغاتی و حروف برجسته 🔴تابلو چلنیوم: 💎از یکی از معروفترین و پرکاربردترین و پرتقاضا ترین نوع تابلوهای حال حاضر تابلوهای چلنیوم می‌باشد. در تابلوهای چلنبوم حروف به شکل برجسته ساخته می‌شوند و در آنها نور کار…