استفاده از زیورآلات در زیباتر شدن استایل به قرن‌های گذشته بازمی‌گردد. استایل و لباس‌های گوناگونی در صنعت مد و فشن تولید می‌شوند و پس از مدتی از میان می‌روند، اما حضور زیورآلاتی همچون گوشواره، دستبند، گردنبند و انگشتر در صنعت مد و فشن همچنان ثابت است و طرفداران بسیاری در سراسر دنیا در میان خانم‌ها و آقایان دارند.

?با توجه به مدل‌های گوناگون زیورآلات، به نظر می‌رسد هر کشوری با توجه به فرهنگ خود، زیورآلات را طراحی می‌کند. از این رو زیورآلات همچون نمادی در تاریخ و فرهنگ کشورها تلقی می‌شود. برای مثال مردمان آفریقا از جواهرات سنگین و رنگارنگ استفاده می‌کنند که این طراحی در مدل لباس و استفاده از رنگ‌ها نیز مشاهده می‌گردد.

طراحان مد و فشن و استایلیست‌ها بر این باورند که یک لباس تکراری و ساده، همراه با یک اکسسوری یا زیورآلات جذاب، استایل و لباستان را زیبا و کامل‌تر می‌کند. در واقع تاثیری که یک گوشواره، گردنبند، انگشتر یا دستبند در زیبایی استایل شما دارد، یک پیراهن فاخر و گران قیمت نخواهد داشت. چرا که معمولا زیورآلات به علت طراحی و درخشان بودن، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند.در صورتی که به استایل خود اهمیت می‌دهید، در استفاده از زیورآلات یا بدلیجات باید به نکاتی توجه کنید تا استایلتان زیباتر شود. در واقع استفاده از زیورآلات نماد و شرایطی دارد که باید برای جذاب‌تر شدن را رعایت کنید. از این رو در این مقاله نکاتی را به شما یادآوری می‌کنیم تا استایلتان با کمک زیورآلات، جواهرات یا بدلیجات زیباتر و کامل شود با این حال پیش از بررسی این نکات، توصیه می‌کنیم با اهمیت زیورآلات بیشتر آشنا شوید.

?اهمیت زیورآلات در صنعت مد و فشن?

?جواهرات و زیورآلات نه تنها در صنعت مد و فشن، بلکه در تاریخ، فرهنگ و اجتماع سراسر دنیا اهمیت بسیاری داشته است. اگر به تاریخ بشر نگاه مختصری کنید، متوجه می‌شوید که غنیمت بیشتر جنگ‌ها در سراسر دنیا، جواهرات، زیورآلات و سنگ‌های قیمتی و با ارزش بوده است. بسیاری در یافتن جواهرات گران قیمت حتی جان خود را از دست داده‌اند. اگرچه جواهرات نمادی از طبقه اجتماعی و رفاه محسوب می‌شد اما این مسئله به فرهنگ‌ها گوناگون نیز مرتبط است. برای مثال کمتر مراسم عروسی در طول تاریخ دیده شده که در آن حداقل از یک حلقه ازدواج استفاده نشود. در این صورت جواهرات یا زیورآلات می‌توانند تاثیر بسزایی در اعتبار فرد یا جامعه بگذارد. (هر چند این فرضیه می‌تواند نادرست باشد!)

.

?در زمان‌های گذشته، یعنی زمانی که حتی بحث صنعت مد و فشن در دنیا معنایی نداشت، زیورآلات مورد استقبال بسیاری از پادشاهان و خانواده‌های اشرافی قرار می‌گرفت. اکنون با پیشرفت صنعت مد و فشن در سراسر دنیا، طراحان توجه ویژه‌ای به زیورآلات دارند، چرا که از تاثیر آن در ظاهر اطلاع دارند. در واقع زیورآلات به طور ناخودآگاه اعتماد به‌نفس را افزایش می‌دهد، چرا که توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. در نهایت پوشش و ظاهرتان، هر چقدر که ساده باشد، به همراه جواهرات و زیورآلات، چشمگیر و زیبا می‌شود.

.

?آیا آقایان می‌توانند از زیورآلات استفاده کنند؟?

دستبند چرم مردانه

?پاسخ به این سوال کاملا مثبت است. صنعت مد و فشن در دنیا مدرن حرف اول را می‌زند و در سال‌های اخیر، این صنعت قدرتمند به برابری جنسی نیز توجه ویژه‌ای داشته است. از این رو اگر به مد و فشن علاقه دارید، تفکرات قدیمی را دور بیاندازید شاید برایتان جالب باشد که بدانید در زمان‌های گذشته ابتدا آقایان از جواهرات و زیورآلات استفاده می‌کردند تا نظر و توجه دیگران را به خود جلب کنند. به مرور زمان و تغییر فرهنگ‌ها، این مسئله کمی به نظر عجیب به نظر می رسید و تا سال‌ها آقایان به غیر از حلقه ازدواج و ساعت مچی یا ساعت جیبی، از هیچ زیورآلات دیگری استفاده نمی‌کردند.

.

زیورآلات و بدلیجات

?اما این روزها بسیاری از آقایان در سنین مختلف به گردنبند، دستبند، انگشتر و حتی گوشواره تک، توجه و علاقه خاصی نشان می‌دهند و دیگر استفاده آقایان از زیورآلات برای افراد کمتری عجیب، ضد فرهنگ و غیرمعقول به نظر می‌رسد.در این صورت اگر می‌خواهید یک هدیه برای خودتان یا یک آقا بخرید، از خرید دستبند مردانه، گردنبند یا انگشتر، نگران نباشید. چرا که این خرید از بهترین تجربه‌های خریدتان خواهد بود.

.

.

?در چه شرایطی می‌توانیم از زیورآلات استفاده کنیم؟?

زیورآلات و بدلیجات

?به یاد داشته باشید که استفاده از زیورآلات شرایط و موقعیت‌های خاص خود را دارد. از این رو شما نمی‌توانید در هر مهمانی یا قرار رسمی یا کاری، از زیورآلات گوناگون استفاده کنید. استفاده از هر مدل جواهرات یا زیورآلات زمان و موقعیت ویژه‌ای دارد که در ادامه این مقاله به آن می‌پردازیم.

.

.

? استفاده از زیورآلات به صورت روزمره ?

 

?بعضی از زیورآلات کاربردی هستند و به منظور زیباتر کردن استایل به کار نمی‌روند. برای مثال حلقه ازدواج در این گروه قرار دارد. علاوه بر این ساعت مچی مردانه یا زنانه نیز جزء زیورآلات روزمره محسوب می شود. اگرچه بعضی از ساعت‌های مچی نیز می‌توانند در گروه اکسسوری یا زیورآلات لوکس و گران قیمت قرار بگیرند، اما کاربرد آن به گونه‌ای است که می‌توانید در هر مراسم، مهمانی یا به صورت روزمره از آن بهره‌مند شوید. همچنین برخی افراد، به‌خصوص خانم‌ها عادت دارند که یک گردنبند ظریف، به همراه یک پلاک کوچک و ظریف از گردن خود آویزان کنند که از این مدل زیورآلات نیز می‌توانید به صورت روزمره استفاده کنید.

? زیورآلات مناسب محل کار یا قرارهای رسمی ?

.

?به غیر از حلقه و ساعت می‌توانید از زیورآلات دیگری در استایل محل کار یا قرارهای رسمی بهره‌مند شوید. با این حال توصیه می‌کنیم اکسسوری که انتخاب می‌کنید، سر و صدا ایجاد نکند، چرا که این مدل زیورآلات، مناسب مکان‌های رسمی نیستند.

?در صورتی که در یک شغل غیردولتی یا غیر اداری مشغول به کار هستید، می‌توانید از گوشواره‌های ظریف یا گوشواره‌های میخی که متناسب با مانتو شما است، استفاده کنید. با این حال، رنگ‌هایی که توجه را به خود جلب می‌کند، مناسب محل کار نیست.

?اگر به دستبند علاقه دارید، ابتدا به استایل خود توجه کنید. در صورتی که معمولا لباس‌های اسپرت یا غیررسمی به تن می‌کنید، می‌توانید از دستبند چرم زنانه استفاده کنید. در غیر این صورت دستبندی انتخاب کنید که چندان درخشان نباشد و توجهات را به خود جلب نکند.

?توصیه می‌کنیم در محل کار تا جایی که ممکن است اززیورآلات کمی استفاده کنید، چرا که زیورآلات توجهات را به خود جلب می‌کند و این مسئله چندان مناسب مکان‌های اداری نیست. همچنین حتما به رنگ و اندازه آن توجه کنید. به یاد داشته باشید، محیط کار، محیطی مطابق با عرف و فرهنگ جامعه است، از این رو بهترین انتخاب در این نوع مکان و شرایط، زیورآلات ساده و سبک می‌باشد.

.

? زیورآلات مناسب مراسم یا مهمانی‌های رسمی ?

زیورآلات و بدلیجات

?اگر به اخبار هنرمندان داخلی و خارجی (به‌خصوص هالیوود) علاقه دارید، احتمالا زیورآلات آنان در مراسم‌های رسمی یا فرش قرمزهای رسمی، توجه شما را به خود جلب کرده است. در واقع در مراسم‌ یا مهمانی‌های رسمی، استفاده از زیورآلات، تاثیر بسزایی در لباس شما می‌گذارد.در حقیقت زیورآلات همچون یک جادوی بزرگ عمل می‌کنند و می‌توانند یک لباس ساده را چشمگیر و زیباتر جلو دهند. از این رو بسیاری از طراحان در فرش قرمز یا مراسم‌های رسمی، تمرکز خاصی روی جواهرات دارند. برای مثال در این نوع مراسم‌ها بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم که هنرمندان از جواهرات سلطنتی پرنسس دایانا استفاده کرده‌اند و این موضوع توجه خبرنگاران و عموم را به خود جلب کرده است.

.

?با این حال این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از زیورآلات نیز ممکن است تاثیر منفی روی استایل شما بگذارد و ظاهرتان را عجیب و نامتناسب کند. در این صورت استفاده از زیورآلات در مراسم‌های رسمی نیز قوانین و شرایط مربوط به خود را دارد.

.

?شما می‌توانید از یک سِت یا نیم سِت زیبا استفاده کنید و استایل خود را جذاب کنید. بنابراین استفاده از زیورآلات نامرتبط (برای مثال استفاده از طلای سفید به همراه طلای زرد یا استفاده از مروارید به همراه بدلیجات رنگی) در مراسم‌های رسمی پیشنهاد نمی شود، چرا که در این مواقع زیورآلات شما مورد توجه بسیاری قرار می‌گیرد.

?استفاده از زیورآلاتی که از الماس، برلیان، مروارید و سنگ‌ در مراسم‌های رسمی انتخاب مناسبی است. با این حال اگر می‌خواهید زیورآلات چشمگیری داشته باشید، نیازی نیست که از جواهرات سنگین و بزرگ استفاده کنید و ممکن است این مسئله نتیجه منفی روی زیبایی ظاهرتان داشته باشد.

.

? زیورآلات مناسب مهمانی‌های غیررسمی ?

?در مهمانی‌های غیررسمی یا دوستانه می‌توانید از هر زیورآلاتی که دوست دارید استفاده کنید. (البته که منظورمان استفاده از جواهرات سنگین و درخشان نیست!) این مهمانی‌های دوستانه فرصتی است که لباس‌های مورد علاقه خود را به تن کنید و از زیورآلات زیبا و متناسب با استایل‌تان استفاده کنید.

ست کردن لباس با جواهرات | جواهر لوکس

?در این صورت یک انگشتر یا گوشواره آویز با رنگ متناسب با لباس‌تان یا حتی یک گردنبند زیبا می‌تواند تاثیر بسیاری در زیبایی لباس‌ها و ظاهرتان داشته باشد. حتی استفاده از پابند یا خلخال نیز در این مهمانی‌های دوستانه نیز انتخاب جذابی خواهد بود.در پایان به این نکته توجه داشته باشید: قدرت جواهرات و زیورآلات در طول تاریخ، در جنگ، صلح، طبقات اجتماعی، مراسم‌ها و فرهنگ‌ها و صنعت مد و فشن ثابت شده است. از این جهت اگر می‌خواهید استایل‌تان ساده و یک‌نواخت نباشد یا زیباتر از همیشه به نظر برسید، این قدرت را فراموش نکنید و استایل خود را زیبا و کامل کنید.

Showing 10 from 148 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order